sBag #176 | batoh z autoplachty | Mustaches

Kód: MU-SBAG-176
2 250 Kč 1 859,50 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Stylový batoh vyrobený z použité plachty kamionu a vyřazených bezpečnostních autopásů z auta. Je nepromokavý a velmi odolný. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

U výrobků hodonínské značky Mustaches se o novotě mluvit nedá, protože její hodnoty stojí na takzvané upcyklaci – tedy přeměňování již nepotřebných produktů (či odpadových materiálů) v produkty nové, mnohdy vyšší kvality. Autoplachty, ze kterých jsou batohy vyrobeny, ujely statisíce a možná miliony kilometrů, než se dostaly grafikovi Jirkovi Lernbecherovi, který za značkou stojí, do rukou.

Vyřazenou autoplachtu nejprve čeká mytí, aby se zbavila nánosů špíny a prachu. Následně se navrhne rozmístění šablon, tak aby na výrobcích vznikly zajímavé grafické vzory. Pak už přichází na řadu ruční stříhání a šití. Jako popruhy posloužily bezpečnostní pásy z vrakoviště. 

Kromě dobrého pocitu, že kupujete ekologicky šetrný výrobek, získáte také produkt velmi odolný a nepromokavý. Nemusí být tedy jen na parádu do města, můžete s ním absolvovat takřka cokoli. 

Vlastnosti batohu:

  • Rozměr: 46 x 38 x 10 cm
  • Nepromokavý a velmi odolný materiál (použitá autoplachta z kamionu), který může vykazovat známky opotřebení
  • Jedna velká komora s poutkem na klíče a menší kapsou 
  • Druhá o něco větší kapsa je přístupná z venku a zabezpečená voděodolným zipem
  • Zapínání je na jednu klasickou přezku
  • Široké pohodlné popruhy z bezpečnostních autopásů

V roce 2017 jsem napsal tehdy ještě nezávislou recenzi batohu na svůj blog. Kromě mých zkušeností a popisu batohu je tam i víc informací o výrobě. 

Přejít na recenzi

Ilustrační fotky:

Doplňkové parametry

Kategorie: Batohy
Rozměry: 46 × 38 × 10 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Za hodonínskou značkou Mustaches stojí Jiří Lernbecher, grafik, který se vydal poměrně náročnou cestou, jak z již nepotřebného (a tím pádem de facto odpadního) materiálu vytvořit něco nového, kvalitního, praktického a zároveň hezkého a stylového. Anglicky se tomu říká upcycling, v češtině se ujal název upcyklace – jde tedy o jakési povýšení recyklovaného produktu na vyšší úroveň. 

Jirka se vrhnul do módních vod a z použitých autoplachet z kamionů vyrábí krásné a originální tašky, batohy a pouzdra. Protože trvá na tom, aby se opravdu vyrábělo jen z použitých plachet, nikdo jiný nebude mít naprosto totožný výrobek. Vyřazenou autoplachtu tedy nejprve čeká mytí, aby se zbavila nánosů špíny a prachu ze statisíce či možná spíše miliony najetých kilometrů. Následně se navrhne rozmístění šablon, tak aby na výrobcích vznikly zajímavé grafické vzory. Pak už přichází na řadu ruční stříhání a šití. U některých výrobků se kromě autoplachet používají bezpečnostní autopásy získané na vrakovišti. 

Kromě dobrého pocitu, že kupujete ekologicky šetrný výrobek, získáte také produkt velmi odolný a nepromokavý. Nemusí být tedy jen na parádu do města, můžete s nimi absolvovat takřka cokoli. 

Více se o Mustaches můžete dočíst na blogu: https://www.zpomalit.cz/recenze-tasky-a-batohy-z-autoplachet-mustaches/

Mustaches_team