Nama bro #04 | taštička z autoplachty | Mustaches

Kód: MU-NAMABRO-04
390 Kč 322,31 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Praktická taštička na cokoli vyrobená z použité plachty kamionu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

U výrobků hodonínské značky Mustaches se o novotě mluvit nedá, protože její hodnoty stojí na takzvané upcyklaci – tedy přeměňování již nepotřebných produktů (či odpadových materiálů) v produkty nové, mnohdy vyšší kvality. Autoplachty, ze kterých jsou taštičky vyrobeny, ujely statisíce a možná miliony kilometrů, než se dostaly grafikovi Jirkovi Lernbecherovi, který za značkou stojí, do rukou.

Vyřazenou autoplachtu nejprve čeká mytí, aby se zbavila nánosů špíny a prachu. Následně se navrhne rozmístění šablon, tak aby na výrobcích vznikly zajímavé grafické vzory. Pak už přichází na řadu ruční stříhání a šití. Jako poutko posloužil kousek bezpečnostního autopásu z vrakoviště. 

Kromě dobrého pocitu, že kupujete ekologicky šetrný výrobek, získáte také produkt velmi odolný a nepromokavý. Nemusí být tedy jen na parádu, můžete s ním absolvovat takřka cokoli. 

  • Rozměr: 22 x 12 x 6 cm
  • Nepromokavý a velmi odolný materiál (použitá autoplachta z kamionu), který může vykazovat známky opotřebení

Ilustrační fotky:

Doplňkové parametry

Kategorie: Pouzdra a taštičky
Rozměry: 22 × 12 × 6 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Za hodonínskou značkou Mustaches stojí Jiří Lernbecher, grafik, který se vydal poměrně náročnou cestou, jak z již nepotřebného (a tím pádem de facto odpadního) materiálu vytvořit něco nového, kvalitního, praktického a zároveň hezkého a stylového. Anglicky se tomu říká upcycling, v češtině se ujal název upcyklace – jde tedy o jakési povýšení recyklovaného produktu na vyšší úroveň. 

Jirka se vrhnul do módních vod a z použitých autoplachet z kamionů vyrábí krásné a originální tašky, batohy a pouzdra. Protože trvá na tom, aby se opravdu vyrábělo jen z použitých plachet, nikdo jiný nebude mít naprosto totožný výrobek. Vyřazenou autoplachtu tedy nejprve čeká mytí, aby se zbavila nánosů špíny a prachu ze statisíce či možná spíše miliony najetých kilometrů. Následně se navrhne rozmístění šablon, tak aby na výrobcích vznikly zajímavé grafické vzory. Pak už přichází na řadu ruční stříhání a šití. U některých výrobků se kromě autoplachet používají bezpečnostní autopásy získané na vrakovišti. 

Kromě dobrého pocitu, že kupujete ekologicky šetrný výrobek, získáte také produkt velmi odolný a nepromokavý. Nemusí být tedy jen na parádu do města, můžete s nimi absolvovat takřka cokoli. 

Více se o Mustaches můžete dočíst na blogu: https://www.zpomalit.cz/recenze-tasky-a-batohy-z-autoplachet-mustaches/

Mustaches_team