O nás

Milujeme kávu. Pražíme jednodruhovou výběrovou Arabicu, kterou kupujeme od společností obchodujících přímo s farmáři. Víme přesně odkud pochází a jakou metodou byla zpracována. Zelená zrna si pečlivě vybíráme. Často u nás najdete limitované edice, kterých je na trhu jen velmi omezené množství a přináší neobyčejný zážitek. Rádi experimentujeme. Samotný proces pražení ladíme, dokud nejsme s výsledkem maximálně spokojení. 

Občas nás můžete potkat mimo pražírnu / kavárnu se stánkem, když vyrážíme na nejrůznější akce. Také pořádáme cuppingy pro veřejnost, u kterých se snažíme lidem ukázat odlišnosti různých druhů káv a také co vše stojí za jedním šálkem kávy. Pochopení, proč je výběrová káva tak důležitá.

A jak to vlastně začalo?

Nejprve, v magický den 15. 5. 2015, se otevřela kavárna s výběrovou kávou moderního ražení s názvem Pražírna Kyjov, kterou založili bratři Vojta a Tomáš Výletovi. Prostor kavárny byl (a stále je) od samého začátku koncipován jako víceúčelový. Tedy nejen kavárna, kde si vychutnáte ten nejčerstvější šálek kávy, ale také i bar k večernímu posezení. Pořádají se tu i různé kulturní akce v komorním rázu, jako jsou například koncerty místních kapel, vernisáže obrazů od našich známých umělců, přednášky atd. Až po 5 letech velkého odhodlání a dá se říct v té nejhorší době, během covidové pandemie, se v zázemí kavárny zažehla vlastní pražička, ze které začaly padat naše první námi pražená ZRNA.  

Tým e-shopu ZRNA

vladan_kosut_vysneno