PANAMA - Carmen Estate - natural

Chuťový profil: sladká, jemná ovocitost, jahody v čokoládě, střední zemité tělo

Oblast - Chiriqui

Podoblast - Volcan Valley

Farma - Carmen Estate

Odrůda - Caturra

Nadmořská výška - 1 800 m. n. m.

Metoda zpracování - natural

Pro přípravu espressa doporučujeme používat kávová zrna minimálně 14 dní od data pražení.

Zvolte si variantu:

Cena od 310,00 Kč

Farma Carmen Estate je umístěna v sopečném údolí (Volcan Valley) v oblasti Chiriqui v Panamě ve výšce 1 800 m. n. m. Farma produkuje a exportuje vysoce kvalitní odrůdu kávy Arabica již přes 50 let. Carlos Aguilera je třetí generací vlastníků této farmy. Mycí stanici zřídili jeho prarodiče Efrain a Carmen Franceschi v roce 1 960.

Kávovníky rostou na strmých svazích po staletí starou vegetací deštného pralesa, s přírodními vodními prameny a potoky, procházející pozemkem. Tím je zajištěno skvělé přirozené prostředí pro pěstování kávy.

Farma Carmen Estate má zemědělské praxe (metody) založené na řadě principů, které zajišťují nejlepší výstup z farmy, zatímco udržují zachování povědomí týkající se života hmyzu, půdního zachování, ochrany přírodních vodních zdrojů, řešení odpadu a zachování celkového ekosystému.

Každý rok jsou kávové třešně sklízeny místními (domorodými) obyvateli "Ngöbe-Buglé", kteří jsou trénovaní ve sklizni pouze jasně červených a plně zralých kávových třešní. Třešně jsou pečlivě vybírány a ručně sbírány. Za sebou nechávají nezralé třešně, které dozrávají později. Farma Carmen Estate se pečlivě stará o každou část sklizně a zpracování, aby udržela optimální výsledky.