Brazílie - Vista da Montanha - white honey

Chuťový profil: nugát, lískové oříšky, rozinky

Oblast - Caparaó

Město - Alto Jequitibá

Farma - Vista da Montanha

Farmář - Lucas Osório dos Santos

Odrůda - Red Catuaí

Nadmořská výška - 1 300 m. n. m. 

Metoda zpracování - white honey

SCA Scóre - 85

Pro přípravu espressa doporučujeme používat kávová zrna minimálně 14 dní od data pražení.

Zvolte si variantu:

Cena od 230,00 Kč

Historie:

Lucas Osório dos Santos má 25 let  a pochází z rodiny výrobců kávy s dlouhou historií. Jeho prarodiče již vlastnili kávovou plantáž a své znalosti předávali Lucasovým rodičům a ostatním členům rodiny. Od malička pozoroval jejich práci a učil se vše o procesech pěstování a sklizně kávy. Rodina vždy pěstovala komoditní kávy, ale v roce 2019 si uvědomila, že jejich půda poskytuje velmi dobré podmínky pro pěstování výběrových káv. A tak využila příležitosti, začala zlepšovat kvalitu svých káv a poprvé je vyvážela do Evropy s Brazilian Coffee Company. Lucasova rodina ho vždy povzbuzovala a podporovala v produkci vlastní plodiny. Nyní je hrdý na to, že vyrábí vlastní kávu a tím si zajišťuje dobré živobytí. 

Zpracování kávy:

Sklizeň je selektivní, sbírají se pouze zralé třešně, zatímco zelené zůstávají na stromech, dokud nedosáhnou dokonalé fáze vývoje ke sklizni. Po sběru se vnější slupka třešní loupe bez použití vody (proces honey). Poté se třešně suší na zavěšených lůžkách na slunci. Později se odstraní celá ovocná část a je nutný další krok sušení. Po usušení se káva odnáší do dřevěných nádob na dobu minimálně 40 dnů, kde si odpočine.

Lucas Osório dos Santos chce zasadit více odrůd a zvýšit kvalitu své úrody: "Založil jsem vlastní farmu, ale mým posláním je hledat neustálá zlepšení. Je to těžká práce, ale chci, aby lidé, kteří pijí moji kávu cítili její kvalitu."