Brazílie - Serra do Cabral

Chuťový profil: sladká, chuťově vyvážená, nízká ovocitost, švestky, lískové oříšky

Oblast - Minas Gerais

Podoblast - Chapada de Minas (Serra do Cabral)

Farma - Fazenda Ecoagricola

Odrůda - Yellow Catucaí

Nadmořská výška - 1 100 m. n. m. 

Metoda zpracování - Pulped natural

SCA Scóre - 82,5

Certifikace - Rainforest Alliance

Pro přípravu espressa doporučujeme používat kávová zrna minimálně 14 dní od data pražení.

Zvolte si variantu:

Cena od 158,00 Kč

Brazílie je již více než sto let největším světovým producentem kávy a její produkce je zaměřena hlavně na množství. V posledních 15 letech však rostoucí počet výrobců začal orientovat svou produkci na kvalitu. Věnují spoustu úsilí při získávání znalostí a technologií výrobě vysoce kvalitních kávových zrn pro zásobování speciálního globálního trhu. Stát Minas Gerais je zodpovědný za více než 50% brazilské produkce kávy. 

Farma Ecoagricola se nachází v severní části státu, v oblasti známé jako Chapada de Minas. Zde se nachází náhorní plošina Serra do Cabral, která stoupá do výšky 1 100 metrů nad mořem. Rodina Flanzerových začala tento odlehlý kus půdy obdělávat v 70. letech lesnickými aktivitami. V roce 2006 začali pěstovat kávu, byli průkopníky v regionu a jediným farmářem kávy v Serra do Cabral. 

Farma Ecoagricola má certifikaci Rainforest Alliance a v průběhu let dosáhla vysokých standardů udržitelnosti. Je zde také přírodní rezervace, kde volně žijí divoká zvířata. Farma také provozuje školku stromů, produkuje sazenice pro vlastní lesy a zásobuje sousední komunity, města a školy. Jejich nejmodernější systém výroby kávy využívá technologie přesného zemědělství, hnojení a zavlažování kávových polí. 

Díky této intenzivní a pečlivé práci dosáhla Ecoagricola již mnoha ocenění, například "Nejlepší brazilská káva Rainforest Alliance v roce 2017" nebo dokonce umístění mezi finalisty Cup of Excellence Brazil 2017.